nowe zycie na teneryfie ??

życie, praca, mieszkanie i nie tylko ...

nowe zycie na teneryfie ??

Postprzez marzenka » wtorek, 10 kwi 2012, 14:47

chcialam sie dowiedziec jak mozna zaczac nowe zycie na teneryfie z mezem i dzieckiem , ja jestem cukiernikiem i dekoratorem ciast i tortow , a maz lakiernikiem i mechanikiem samochodowym czy byla by jakas przyszlosc dla nas , jak jest z praca , ile moze kosztowac mieszkanie lub malutki domek?? oczywiscie bede wdzieczna za kazda odpowiedz! mamy dosc tego zycia tu w polsce !
marzenka
 
Posty: 11
Dołączył(a): wtorek, 10 kwi 2012, 14:41

Re: nowe zycie na teneryfie ??

Postprzez Kasjan1993 » wtorek, 10 kwi 2012, 15:29

Witam, hmmm jak zacząć ???. Najlepiej jak byście się w miarę nauczyli języka, uzbierali trochę pieniędzy na start, no i najlepiej jak byście zaczeli szukać pracy jeszcze w Polsce, a potem wyjechać. Na początku pojechać samemu bez dzieci, ustabilizować się i ściągnąć do siebie pociechy. Co do pracy w waszych zawodach się nie wypowiem bo nie mam pojęcia,
ale ogólnie z pracą jest ciężko, bezrobocie prawie 30 %. Ale znając angielski i hiszpański, na pewno byście coś znaleźli.
Mieszkania są dosyć tanie, wynajem na miesiąc to średnio 350-450 €, a jeśli chodzi o kupno to tu masz ceny : http://mdrinversion.com/oferty/ , na razie mogę ci tylko tyle powiedzieć tak ogólnie, bo mieszkam w pl.
Pozdrawiam.
Kasjan1993
 
Posty: 85
Dołączył(a): piątek, 27 sty 2012, 15:52

Re: nowe zycie na teneryfie ??

Postprzez mdrmedia » wtorek, 10 kwi 2012, 16:23

dokładnie ... tak jak już mówiłem i pisałem najważniejsza jest nauka hiszpańskiego i trochę grosza na początek :D
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: nowe zycie na teneryfie ??

Postprzez marzenka » wtorek, 10 kwi 2012, 18:08

grosz by byl z jezykiem gorzej ale troche angielskiego znam , przegladam rozne stronki z nauka jezykow i wyszukuje hispanskiego ale slyszalam ze ciezko sie gogadac bo inny akcent i bardzo szybko mowia , maz tutaj ma wlasna dzialalnosc ja pracuje w domu i tam te bysmy chcieli miec cos swojego .
marzenka
 
Posty: 11
Dołączył(a): wtorek, 10 kwi 2012, 14:41

Re: nowe zycie na teneryfie ??

Postprzez Kasjan1993 » wtorek, 10 kwi 2012, 18:37

Szybko mówią ?? może i fakt , ale na pewno mimo to da się ich dokładnie zrozumieć. Hiszpański to jeden z najłatwiejszych języków, łatwa wymowa no i wszystko. Mi wchodzi najłatwiej ze wszystkich języków jakich się uczyłem. Słyszałem głównie przeciwne opinie od tych co Pani znalazła, a mianowicie że bardzo łatwo się porozumieć :)
Życzę powodzenia w nauce.
Jeśli macie kapitał na rozkręcenie działalności to do dzieła, co do papierów to polecam http://www.mdrinversion.com/ załatwi wszystkie formalności. Tylko trzeba się języka nauczyć. Rok dobrej nauki i będziecie bardzo dobrze władać hiszpańskim
Kasjan1993
 
Posty: 85
Dołączył(a): piątek, 27 sty 2012, 15:52

Re: nowe zycie na teneryfie ??

Postprzez marzenka » wtorek, 10 kwi 2012, 20:53

dzieki za odpowiedzi tera w lipcu wbieramy sie na teneryfe na wlasna reke , i bedziemy badac rynek ze tak powiem , zobaczymy co z tego wyjdzie , pozdrawiam
marzenka
 
Posty: 11
Dołączył(a): wtorek, 10 kwi 2012, 14:41

Re: nowe zycie na teneryfie ??

Postprzez Kasjan1993 » wtorek, 10 kwi 2012, 22:58

Nie ma za co. Życzę powodzenia. :)
Kasjan1993
 
Posty: 85
Dołączył(a): piątek, 27 sty 2012, 15:52

Re: nowe zycie na teneryfie ??

Postprzez algunia1 » wtorek, 17 kwi 2012, 12:15

witam. jestem nowa na forum wiec prosze o wyrozumialosc. Prosbe mam odnosnie szkoly podstawowej w Puerto de la Cruz. Czy jest takowa i co zrobic jesli moja córcia nie zna hiszpanskiego? Czy ma szanse szybko sie zaaklimatyzowac a moze jest polska szkola:) (zapytam naiwnie) ;)
algunia1
nowiciusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek, 17 kwi 2012, 10:14

Re: nowe zycie na teneryfie ??

Postprzez mdrmedia » wtorek, 17 kwi 2012, 12:28

jest szkoła podstawowa (przynależność względem zameldowania), po 2 wszystkie dzieci idą na żywioł .... i po 3 mc już znają podstawy ... nie ma sie co martwić na zapas .. :)
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: nowe zycie na teneryfie ??

Postprzez algunia1 » wtorek, 17 kwi 2012, 17:20

A propo's zameldowania. Jak to wyglada i jakie dokumenty musze zabrac z polski zeby pozniej nie miec problemow z zyciem tam i roznymi papierami? A co do szkoły: znasz kogos kto ma dzieci w wieku wczesno szkolnym (polaka oczywiscie)
algunia1
nowiciusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek, 17 kwi 2012, 10:14

Re: nowe zycie na teneryfie ??

Postprzez AgataMariusz » sobota, 10 sty 2015, 18:28

Witajcie.
Trochę przedawnione wątki w tym poście, ale może nadal tu zaglądacie... :-)
Rozpatrujemy bardzo intensywnie (w ostatnim czasie) przeprowadzkę na Kanary - nie wiem czy Teneryfę (jeszcze jej nie znamy) czy Gran Canarię (uwielbiamy). Tak czy siak właśnie wybieramy się na Teneryfę - od 14 do 29 stycznia - chcemy ją zwiedzić, rozejrzeć się za nieruchomościami, popytać... Mamy syna 6,5 roku, który w tym roku poszedł do pierwszej klasy w Polsce. Zastanawiamy się jak wyglądałoby przeniesienie go do kanaryjskiej szkoły i w którym momencie najlepiej to zrobić. Nie zna żadnego języka - liźnięty angielski, teraz liże hiszpański, ale nie jest w stanie się porozumieć w żadnym z nich, a czasem nawet odpowiedzieć na pytanie o imię (jest raczej śmiały).
Czy ktoś z Was zechciałby poświęcić nam trochę czasu, na niezobowiązującym spotkaniu teraz w styczniu i poopowiadać trochę o życiu na Kanarach, szkole, urzędach, służbie zdrowia itd. Bezpośredni kontakt z kimś kto już tam mieszka jest zawsze ciekawszy i bardziej wartościowy niż szukanie informacji w necie.
Jeśli ktoś z Was by się na to zdecydował, to proszę o kontakt mailowy: as-w@o2.pl
Zatrzymujemy się w Las Americas, ale będziemy krążyć po Teneryfie :-)
Serdecznie pozdrawiam,
Agata
AgataMariusz
nowiciusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa, 7 sty 2015, 19:03

Re: nowe zycie na teneryfie ??

Postprzez mdrmedia » sobota, 10 sty 2015, 22:31

ja jak zawsze polecam www.mdrinversion.com
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife


Powrót do Teneryfa - ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron