Praca dorywcza

życie, praca, mieszkanie i nie tylko ...

Praca dorywcza

Postprzez tommy » środa, 28 gru 2011, 03:51

Witam wszystkich po raz pierwszy,

zastanawiamy sie w kilka osob, czy nie wziąć dziekanki na studiach i polecieć gdzieś gdzie da sie co nieco zarobić.
Myślimy właśnie o Teneryfie.
Proszę o podpowiedź, jakie są możliwości uzyskania pracy dorywczej na rok czasu? Myślimy iż była by to praca gdzieś w restauracjach, barach itp. Czy właściciele takowych zatrudniają na jakąś umowę o dzieło?
Kwestia mieszkania też jest istotna. Trzeba wynajmować mieszkanie czy są może jakieś hostele?
no i ile da się zarobić :)?

Prosze o kilka rad w tym temacie.


Pozdrawiam
tommy
tommy
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa, 28 gru 2011, 03:42

Re: Praca dorywcza

Postprzez natalia » środa, 28 gru 2011, 07:27

Pracowałam w latach 2007-2009 .Mogę powiedzieć ,że potrzebna jest odrobina szczęścia :) Do tego podstawy języka hiszpańskiego,trochę gotówki. Z mieszkaniem nie ma problemu,ale trzeba mieć te min do 400E na zapłacenie czynszu plus kaucja ,to dodatkowe 400E.Pracę radziłabym znaleść będąc w Polsce lub ,mając zaplecze finansowe na miejscu.Nabycie nr N.I.E.także bardzo ułatwi pobyt.Minęło sporo czasu ,może teraz wygląda to trochę inaczej,ale bez języka hisz.i jakiejś gotowki, osobiście odradzam :D
natalia
 
Posty: 18
Dołączył(a): środa, 12 paź 2011, 14:22

Re: Praca dorywcza

Postprzez mdrmedia » środa, 28 gru 2011, 11:53

Dokładnie znajomość języka hiszpańskiego to podstawa, angielski się przydaje a najlepiej jak się zna rosyjski to praca od zaraz, no i niestety troche gotówki trzeba mieć,
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Praca dorywcza

Postprzez piiotr27 » środa, 28 gru 2011, 13:12

kasa jest najwaniejsza !!!!!
piiotr27
 
Posty: 134
Dołączył(a): piątek, 16 lip 2010, 16:10
Lokalizacja: Santa Cruz

Re: Praca dorywcza

Postprzez Obi-Wan Kenobi » niedziela, 15 sty 2012, 23:40

Jeśli kierujesz się wyjazdem w celach zarobkowych to zdecydowanie wybierz inny kierunek. W stosunku do kontynentu zdecydowanie niższe płace. Pozyskanie pracy :lol: Teneryfa to miejsce gdzie raczej się wydaje a nie pozyskuje.
Obi-Wan Kenobi
 
Posty: 19
Dołączył(a): wtorek, 2 sie 2011, 18:12

Praca dla 3 kobiet

Postprzez natalia » poniedziałek, 30 sty 2012, 10:44

Witam ponownie,chciałam się dowiedzieć czy kobiety w wieku 50 lat ,które chciałyby wyjechać na wyspę ,mają szansę znaleść pracę na 3 mies.Chodzi mi o pracę na finkach.Jak wygląda zapotrzebowanie na pracę w polu przy pomidorach itp.Będę wdzięczna za jakieś wskazówki.
natalia
 
Posty: 18
Dołączył(a): środa, 12 paź 2011, 14:22

Re: Praca dorywcza

Postprzez mdrmedia » poniedziałek, 30 sty 2012, 10:48

oj nie bedzie łatwo ....
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Praca dorywcza

Postprzez natalia » czwartek, 2 lut 2012, 12:34

Czyli nie mają na co liczyć.To znaczy że ciężko jest znaleść pracę,a gdyby przyjechały z pieniędzmi na miesiąc ,to w ciągu tego okresu nie są w stanie znaleść sobie pracy na trochę?
natalia
 
Posty: 18
Dołączył(a): środa, 12 paź 2011, 14:22

Re: Praca dorywcza

Postprzez LiveYourLife » czwartek, 2 lut 2012, 17:38

Hola

Bez owijania w bawełnę ..,

Bezrobocie obecnie na Teneryfie to 29,46%
O pracy na fincach ZAPOMNIJCIE
Podstawa to hiszpański w stopniu bardzo komunikatywnym + dodatkowe języki
Osobiście znam kilka osób min kanaryjczyka, który dodatkowo mówi po angielsku i niemiecku i ma problem ze znalezieniem normalnej pracy, na miesiąc aby przeżyć potrzebujecie min 1000euro na dwie osoby , do podjęcia pracy musicie wyrobić dokumenty minimum numer N.I.E. bez hiszpańskiego da radę ale ciężko, a żeby je wyrobić musicie mieć umowę najmu domu/mieszkania, nie chcę zniechęcać ponieważ wyspa jest piękna , ale uwierzcie na wakacjach inaczej się na wszystko patrzy :) Bez zaplecza finansowego na kilka miesięcy lub kontraktów nie ma co przylatywać i liczyć na szczęście :) , przepraszam ale nie mam zamiaru nikogo zniechęcać do przyjazdu staram się tylko być szczery

pozdrawiam

LiveYourLife
LiveYourLife
 
Posty: 20
Dołączył(a): czwartek, 1 gru 2011, 15:59

Re: Praca dorywcza

Postprzez mdrmedia » czwartek, 2 lut 2012, 17:53

dokładnie bez zaplecza finansowego ..... nie ma co startować
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Praca dorywcza

Postprzez natalia » niedziela, 5 lut 2012, 22:14

Ok.rozumiem. Kilka razy już pytałam, ale nikt mi nie odpowiedział konkretnie. Proszę mi powiedzieć (bez owijania w bawełnę) czy mając w gotówce 10 tys euro , osobowa rodzina da radę zamieszkać na stale na Teneryfie. Oboje mamy rezydencje. Planujemy przylot w maju tego roku i liczymy na to że znajdziemy pracę lub z pomocą firmy mdrinversion może jakaś dzialalność. Proszę o opinie osob ,ktore zamieszkaly na wyspie nie dawno. Przeciez tylu polaków mieszka i jeszcze więcej chce zamieszkać i się udaje. My mieszkaliśmy już na Teneryfie 2 lata ,a teraz po 3 latach w Polsce, chcemy wrócić. Wieżę że się wszystko uda. Proszę piszcie!!!!
natalia
 
Posty: 18
Dołączył(a): środa, 12 paź 2011, 14:22

Re: Praca dorywcza

Postprzez mdrmedia » niedziela, 5 lut 2012, 22:25

uda sie napewno.... ale najgorsze co zrobiliscie to wasz powrót do PL po 2 latach to był bląd !!!!
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Praca dorywcza

Postprzez natalia » wtorek, 7 lut 2012, 10:40

Tak,wiem....to był najgorszy pomysł w moim życiu.
natalia
 
Posty: 18
Dołączył(a): środa, 12 paź 2011, 14:22


Powrót do Teneryfa - ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron