WYJAZD Z DZIECIAKAMI NA WYSPĘ ???

życie, praca, mieszkanie i nie tylko ...

WYJAZD Z DZIECIAKAMI NA WYSPĘ ???

Postprzez Pietrro » poniedziałek, 7 mar 2011, 14:32

WITAM SERDECZNIE I PROSZĘ O KONKRETNE INFO.
A MIANOWICIE PROSZĘ O INFO
1 .CO Z DZIECIAKAMI -OPŁATY ZA ŻLOBKI LUB PRZEDSZKOLE (1 DO 6 LAT)
2.JAK WYGLĄDA WSPARCIE PAŃSTWA (W TYM RAJU)DLA RODZINY Z DZIEĆMI I(MAMUSI OPIEKUJĄCEJ SIE DZIECIACZKAMI)
3.SYSTEM SZKOLNICTWA DLA STARSZYCH DZIECI (PODSTAWÓWKA ? GIMNAZIUM ? ITD
4.UBEZPIECZENIE LECZENIA DLA RODZINY.
5.NAUKA JĘZYKA DLA DOROSŁYCH .(SZKOŁA)OPŁATY
6.POMOC URZĘDU PRACY W POZYSKANIU PRACY EWENTUALNE KURSY SZKOLENIA (ZASIŁEK JEŻELI KTOŚ PRACOWAŁ W KRAJU UE.)OCZYWIŚCIE MÓWIĘ POMOC NA START BO JA LUBIĘ PRACĘ I SIĘ JEJ NIE BOJĘ (OD 18 ROKU ŻYCIA PROWADZĘ SWÓJ BIZNES)
7.STREFA SPECJALNA WIĘC -JAKIE ULGI NA START PRZY NOWEJ DZIAŁALNOŚCI WYSOKOŚĆ ZUS-U , ŚRODKI UNIJNE NA RORPOCZĘCIE I ICH POZYSKANIE.
8.ILE MUSZĘ PRZYWIEŚĆ KASY ZE SOBĄ ABY BEZ PROBLEMU ZAISTNIEĆ NA WYSPIE.

---BARDZO PROSZĘ O KONKRETY OD LUDZI Z DOŚWIADCZENIEM ŻYCIOWYM PONIEWAŻ
JESTEM GŁOWĄ RODZINY I NIE MOGĘ LICZYĆ TYLKO SŁOŃCE.--POZDRAWIAM PIOTR
Pietrro
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela, 6 mar 2011, 17:46

Re: WYJAZD Z DZIECIAKAMI NA WYSPĘ ???

Postprzez Pietrro » wtorek, 8 mar 2011, 10:44

WITAM PONOWNIE WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW.!!!

MAM NADZIEJĘ ŻE ZNAJDĄ SIĘ TUTAJ LUDZIE KTÓRZY POSIADAJĄ WIEDZĘ NA TEMATY KTÓRE PORUSZYŁEM I ZECHCĄ SIĘ TYM PODZIELIĆ.--- ABY NIE OKAZAŁO SIĘ ŻE POLAK DLA POLAKA ZAGRANICĄ PRZYJACIELEM NIE JEST.!!! SZANUJMY SIĘ A INNI TEŻ NAS POSZANUJĄ.

POZDRAWIAM WYSPIARZY
U NAS -4 I ŚNIEG
Pietrro
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela, 6 mar 2011, 17:46

Re: WYJAZD Z DZIECIAKAMI NA WYSPĘ ???

Postprzez jola_52 » wtorek, 8 mar 2011, 11:00

Boże mysli Pan o przeprowadzce i zaczyna od pomocy od Pastwa ? nie tędy droga, najpierw popracować trzeba troche, poza tym bardzo dziwne te pytania, wszystko co Pan pyta wygląda podobnie jak w Polsce ......, najpierw proponuje niech Pan sam przyjedzie, popracuje troche i wtedy rodzina, znam mase przypadków że po 4 - 5 mc wracają do polski i jedna uwaga tu nikt nic Panu nie da za darmo !!!!
jola_52
 
Posty: 20
Dołączył(a): sobota, 14 sie 2010, 15:28

Re: WYJAZD Z DZIECIAKAMI NA WYSPĘ ???

Postprzez mdrmedia » wtorek, 8 mar 2011, 11:01

co do strefy ZEC to polecam firmę - www.mdrinversion.com
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: WYJAZD Z DZIECIAKAMI NA WYSPĘ ???

Postprzez piiotr27 » wtorek, 8 mar 2011, 11:41

no wlasnie znam takich polaków co też tak pytali sie o pomoc zamiast o pracę, przyjechali autem z polski z 2 małych dzieci i spali na plaży w aucie ponad 2 mc !!!
wstyd
piiotr27
 
Posty: 134
Dołączył(a): piątek, 16 lip 2010, 16:10
Lokalizacja: Santa Cruz

Re: WYJAZD Z DZIECIAKAMI NA WYSPĘ ???

Postprzez Pietrro » wtorek, 8 mar 2011, 22:35

WITAM PONOWNIECIESZĘ SIĘ JEDNAK TROSZKE ŻE KTOŚ TU COŚ ODPISAŁ BO MYŚLAŁEM ŻE WSZYSCY NA PLAŻY 16 GODZIN W KNAJPIE (HARU HARU NA ZMYWAKU). PROSZĘ PAŃSTWA PYTANIA NIE SĄ DZIWNE TYLKO PRAKTYCZNE A KAŻDY KRAJ MA TROCHĘ INNE ROZWIĄZANIA PRAWNE I SOCJALNE . NO BO JEŚLI P.JOLU WSZĘDZIE JEST TAK SAMO TO SUPER BO MOJA ŻONA JEST TERAZ NA MACIEZYŃSKIM I INKASUJE OK.11OO EURO MIESIĘCZNIE A JA PROWADZĄC BIZNES W TYM STRASZNYM KRAJU UZYSKAŁEM 64 OOO EURO NA ROZWÓJ BIZNESU ZE ŚRODKÓW UNIJNYCH .TO CO DOPIERO W TYM RAJU MI SIĘ DOSTANIE HEH.KRAJANIE POMYLILIŚCIE MNIE Z CYGANAMI CO ŚPIĄ W WOZACH CHODŹ I IM NALEŻY SIĘ SZACUN BO JEDEN ZA DRUGIM W OGIEŃ A MY NO CÓZ (BYŁEM W ANGLJI ,FRANCJI AUSTRI TO SIĘ NAPATRZYŁEM) JA NIE CHCĘ PRZYJECHAĆ NA WYSPĘ ZA CHLEBEM BO CHLEBA NAM ILE POTRZEBA I WIĘCEJ,ALE POŻYC CHCĘ NA LUZIE PO WYSPIARSKU.JA CHCĘ UCIEC OD --NARZEKANIA ,NADĘTYCH URZEDNIKÓW ,KORUPCJI, DZIURAWYCH DRÓG ,MOCHERÓW KACZEK I 7 MIESIĘCZNEJ ZIMY .WIĘC PROSZĘ TYLKO O PRAWDZIWE INFO RESZTĘ DAM RADĘ BEZ NARZEKANIA.DZIĘKI MODERATOROWI ZA KONTAKT. POZDROWIENIA i dozobaczenia
(-4 i ŚNIEG zima)
Pietrro
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela, 6 mar 2011, 17:46

Re: WYJAZD Z DZIECIAKAMI NA WYSPĘ ???

Postprzez phucasa » środa, 9 mar 2011, 21:01

witam.jak czytam ten post to mi się przypominają czasy kiedy ja wyjechałem do hiszpanii kilka lat temu[na teneryfie też mieszkałem ale krótko] STANOWCZO ODRADZAM wyjazd z dziećmi ,na początku jest bbaaardzooo trudno ,jeśli znasz hiszpański to o 50% łatwiej,jeśli nie, to sorry ale kłopotów na początku jest dużo,choćby system szkolnictwa ,dzieci mają taki obowiązek od 3- lat.zameldowanie się ,od tego zależy założenie konta w banku[obowiązkowe do innych czynności] znalezienie mieszkania bez numeru N.I.E. jest prawie niemożliwe,o dotacjach na biznes nie wspominam bo to w obcym kraju uzyskać to jest cud,przecież tam tubulcy są pierwsi a i tak wszyscy nie dostają.

powiem jak inni ,na początek jedz sam lub z kimś dorosłym,załatw wszystkie sprawy prawne,jak masz kase to lepiej wynajmij prawnika lub 'GESTORIA'' .
potem praca jak znajdziesz to popracuj kilka miesięcy,zobacz jak to ci wyjdzie.
jak myślimy o wyjezdzie do innego kraju TO ZAWSZE TO WYGLĄDA RÓŻOWO'''' ALE ŻYCIĘ WERYFIKUJE TO SZYBKO ,NIE JEDEN TAK SIĘ PRZEJECHAŁ,mój kolega przyjechał do mnie do hiszpani właśnie z 2 dzieci i żoną ,zero języka itd,żeby nie moja rodzina umarli by z głodu!!!! dosłownie!!!!!.

po 3 miesiącach wyjechał jak pies ze spuszczonym ogonem,mimo mnaszej pomocy która nie mogła się ciągnąć w nieskończoność.
MOJA RADA SŁUCHAJ UWAŻNIE INNYCH NA TYM FORUM,NIKT NIE RADZI CI ZLE,TYLKO Z ROZSĄDKIEM.
JA TEŻ PLANUJE OSIEDLIĆ SIĘ NA TENERYFIE ,ALE PODCHODZĘ DO TEGO BARDZO OSTROŻNIE BO NIE CHCĘ POŻYCZAĆ OD NIEZNAJOMYCH NA BILET POWROTNY!!!!!
ZIMNA KREW = POWODZENIE ..
JUREK
phucasa
 
Posty: 22
Dołączył(a): poniedziałek, 28 lut 2011, 16:43

Re: WYJAZD Z DZIECIAKAMI NA WYSPĘ ???

Postprzez phucasa » środa, 9 mar 2011, 21:04

A PROPOS!!! ZANIM ZAŁATWISZ WSZYSTKIE TE ZASIŁKI ,JEŚLI WOGÓLE CI SIĘ UDA[MASA PAPIERKÓW ,TŁUMACZENIA ITP.] TO MINIE KILKA MIESIĘCY ,HISZPANIA TO WSPANIAŁY ALE BAAARDZOOO POOOWOOOLNYYY SYSTEM.
POWODZENIA .JUREK.
phucasa
 
Posty: 22
Dołączył(a): poniedziałek, 28 lut 2011, 16:43

Re: WYJAZD Z DZIECIAKAMI NA WYSPĘ ???

Postprzez Pietrro » środa, 9 mar 2011, 21:21

WITAM
BARDZO WIELKIE DZIĘKI ZA KONKRET INFO
NORMALNA SPRAWA ŻE NIKT O ZDROWYCH ZMYSŁACH NIE PAKUJE SIĘ NA OBCY GRUNT
Z DZIECIAKAMI NA PLECACH ,NIE ZNAJĄC JAKIE REALIA ZASTANIE CO DO PRACY LUB BIZNESU NIE WSPOMINAJĄC O MIESZKANIU .WIĘC WŁAŚNIE DLATEGO LICZĄC NA WIEDZĘ
WYSPIARZY ZADAŁEM TE PYTANIA -BO JA ZNAM JAK TO JEST Z POMOCĄ ZA GRANICĄ I NIE TYLKO.WIĘC JEŻELI KTOŚ MOŻE NIECH PODPOWIE CO I JAK TU SIĘ KRĘCI NO A PÓŻNIEJ ZIMNE KALKULACJE ,WSZYSTKO PODZIELIĆ PRZEZ PÓŁ A KASA RAZY DWA KILKA WYJAZDÓW NA MIEJSCE ,ABY ZOBACZYĆ TEN RAJ BEZ OGRZEWANIA I DECYZJA NA TAK LUB NIE .DZIĘKI POZDRO
Pietrro
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela, 6 mar 2011, 17:46

Re: WYJAZD Z DZIECIAKAMI NA WYSPĘ ???

Postprzez phucasa » środa, 9 mar 2011, 22:03

właśnie tak; to jest jak z miłością ,wytwarzają się substancje chemiczne i wszystko wydląda super,nie ma negatywów,ale czy naprawde??? wiemy jak to jest pózniej,czar pryska,.jak się nakręcamy nakręcamy nakręcamy to efekt??? wszystko różowiutkie !A TAKIE JEST ??? NO NIE JEST I NIE BĘDZIE, BO MY TEGO CHCEMY.
DLATEGO DOBRZE JEST SŁUCHAĆ SZCZERYCH RAD LUDZI KTÓRZY TAM ŻYJĄ,ONI WIDZĄ TO NA ZIMNO! MOŻE NAM NIE PASOWAĆ CO ONI PISZĄ ALE TAKIE SĄ REALIA !!!TO TAK JAK Z ZAKOCHANIEM ,NIE CHCEMY SŁUCHAĆ OTOCZENIA ,A PÓZNIEJ OKAZUJE SIĘ ŻE ONA MA DRUGIEGO LUB COŚ TAM COŚ TAM.
POZDRAWIAM .JUREK.J.
phucasa
 
Posty: 22
Dołączył(a): poniedziałek, 28 lut 2011, 16:43

Re: WYJAZD Z DZIECIAKAMI NA WYSPĘ ???

Postprzez Pietrro » piątek, 11 mar 2011, 23:48

WIELKIE DZIĘKI
ZA OTUCHĘ ,WSPARCIE I KONKRET INFO. JURKU W NAJBLIŻSZYM CZASIE SIĘ Z KONTAKTUJE TO BLIŻEJ OBGADAMY TEMAT MOŻE NA SKYPIE
POZDRAWIAM PIOTR
Pietrro
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela, 6 mar 2011, 17:46

Re: WYJAZD Z DZIECIAKAMI NA WYSPĘ ???

Postprzez wojczer » sobota, 19 mar 2011, 19:07

Cześć Jerzy
Nie prowadziłem dotąd żadnej działalności gospodarczej. Pracuję w firmie państwowej, ale tak jak Piotrek chętnie posłucham lub przeczytam o warunkach pracy i życia na T, o których Wiesz. Prawdę mówiąc pomysł na ewentualną przeprowadzkę dopiero dojrzewa.
Od 29 marca do 5 kwietnia (a właściwie do 4) będę na wyspie.Chciałbym wstępnie poznać ją ile się oczywiście da w tak krótkim czasie. Nie boję się popracować, nie muszę od razu zaczynać z działalnością na własny rachunek, ale chciałbym ocenić czy czasem nie porywam się z motyką na Słońce.
Pozdr.
Wojtek
Ostatnio edytowano sobota, 19 mar 2011, 19:14 przez wojczer, łącznie edytowano 1 raz
wojczer
 
Posty: 12
Dołączył(a): wtorek, 8 lut 2011, 00:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WYJAZD Z DZIECIAKAMI NA WYSPĘ ???

Postprzez mdrmedia » sobota, 19 mar 2011, 19:11

co do papierów do zamieszkania polecam polskie biuro na teneryfie - http://www.mdrinversion.com/
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: WYJAZD Z DZIECIAKAMI NA WYSPĘ ???

Postprzez wojczer » sobota, 19 mar 2011, 19:21

Dzień Dobry
Dziękuję.
Wiem, wiem...mdrinversion.
Znam tę stronę. Traktuję ją jako punkt obowiązkowy, ale z zainteresowaniem posłucham osób "z doświadczeniem". Może uda się poznać dodatkowe, pomocne fakty z życia na T.
Wojtek
wojczer
 
Posty: 12
Dołączył(a): wtorek, 8 lut 2011, 00:42
Lokalizacja: Olsztyn


Powrót do Teneryfa - ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości