praca na wyspach

życie, praca, mieszkanie i nie tylko ...

praca na wyspach

Postprzez phucasa » poniedziałek, 28 lut 2011, 16:54

witam wyspiarzy, w 2002r. byłem na Teneryfie, potem mieszkałem w Tarragonie koło Barcelony przez kilka lat, tam też prowadziłem działalność remontow-budowlaną i pracowałem ogólnie w budownictwie. mam pytanie; czy na teneryfie jest aktualnie praca w branży budowlanej i remontach mieszkań, domów? język znam dość dobrze jest nas kilku do pracy, chcemy się osiedlić na stałe, może ktoś podpowie uczciwie jak jest naprawdę, będę wdzięczny!!. pozdrawiam i czekam na komentarze od ludzi aktualnie mieszkających na wyspach.
phucasa
 
Posty: 22
Dołączył(a): poniedziałek, 28 lut 2011, 16:43

Re: praca na wyspach

Postprzez mdrmedia » poniedziałek, 28 lut 2011, 17:00

powiem tak nie jest łatwo, budownictwo siadło w całej hiszpanii, (a zwłaszcza tu na wyspach) generalnie liczy sie czas, tj po jakim czasie zdobywasz renomę, opinie i masz pracy dużo, .... przykładem kilka firm remontowych prowadzonych tu przez polaków - działają już kilka lat i zapracowały sobie na renomę :D :D :D :D
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: praca na wyspach

Postprzez phucasa » poniedziałek, 28 lut 2011, 17:42

witam, dzięki za komentarz. z renomą jest tak jak wszędzie, kila dobrze zrobionych remontów i opinnia idzie za tobą, a może któraś z tych firm nas zatrudni na początek ;niewiadomo?. mam tam kilku przyjaciół hiszpanów, może pomogą, ale wolałbym sam sobie poradzić, znam procedury i zasady prowadzenia własnego biznesu w espani.mamy duże doświadczenie w budownictwie hiszpańskim, chodzi o to czy jest choć jakaś koniunktura na usługi remotowe itd.pisze z hiszpanem który mieszka na teneryfie i on pisze do mnie że praca w remontach jest. ale chcę też poradzić się rodaków ,każdy patrzy z innej perspektywy.
pozdrawiam
phucasa
 
Posty: 22
Dołączył(a): poniedziałek, 28 lut 2011, 16:43

Re: praca na wyspach

Postprzez piiotr27 » poniedziałek, 28 lut 2011, 22:06

znam trochę branże i uważam że nie ma koniunktury, może za 1-2 lata jak całkiem minie kryzys
piiotr27
 
Posty: 134
Dołączył(a): piątek, 16 lip 2010, 16:10
Lokalizacja: Santa Cruz

Re: praca na wyspach

Postprzez phucasa » poniedziałek, 28 lut 2011, 22:25

witam, dzięki za podpowiedzi, ale ja byłem w hiszpanii pare lat temu, pojechałem całkiem w ciemno 0-języka, poradziłem sobie bardzo dobrze, po roku miałem nowy z salonu samochód, firmę remontową, 2 mieszkania, [wynajęte, ale ] myślę że w każdej sytuacji jest wyjście, jak człowiek wie co robić i się nie poddaje to zawsze sobie poradz lepiej lub gorzej.
teraz znam język, obyczaje, prawo, system budowlany, ect. to nie muszę chyba czekać aż będzie super, bo mogę się nie doczekać, Wy tam jesteście i dajecie sobie rade /nie/. to i ja sobie też poradzę niezle, bo mam trochę kasy na przeczekanie, fach, i rodzinę która też wie co to jest espana. jesteśmy 'una colla' myśle że wcześniej czy pózniej jakieś zlecenie się znajdzie, dam parę ogloszeń w lokalnej prasie, może ktoś wejdzie ze mną w spółke ??? 'temat otwarty'!! wszystko jest możliwe tylko do odważnych świat należy !!!

proszę o jeszcze więcej podpowiedzi i pozdrawiam!!
p.s. nie odpuszczę sobie mieszkania w ciepłym klimacie,po co komu zima -25''
phucasa
 
Posty: 22
Dołączył(a): poniedziałek, 28 lut 2011, 16:43

Re: praca na wyspach

Postprzez mdrmedia » poniedziałek, 28 lut 2011, 22:39

i tu masz racje, trzeba chcieć a wtedy sie uda .....
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: praca na wyspach

Postprzez phucasa » wtorek, 1 mar 2011, 16:03

TA WIADOMOŚĆ JEST DLA ...........
ps wiadomosć przekazana - Administrator forum
phucasa
 
Posty: 22
Dołączył(a): poniedziałek, 28 lut 2011, 16:43

Re: praca na wyspach

Postprzez phucasa » wtorek, 1 mar 2011, 20:07

DZIĘKUJE !
pozdrawiam...
phucasa
 
Posty: 22
Dołączył(a): poniedziałek, 28 lut 2011, 16:43

Re: praca na wyspach

Postprzez phucasa » wtorek, 1 mar 2011, 23:34

WIADOMOŚĆ DO ROMANA. Witam, planuje wylot na maj-czerwiec. zobacze ,nie jadę w ciemno, już dałem kilka ogłoszeń w santa cruz' i czekam, mam kilka potencjalnych zleceń, to jest tylko próba generalna jak to tam działa, wydaje mi się że zadziała, ja wiem jak znalezć zlecenia mam doświadczenie z hiszpanii. w hiszpanii czuje się jak ryba w wodzie.
chętnie się spotkam ż każdym porządnym rodakiem!
pisz domnie na mojego emaila' jerzy450@vp.pl
pozdrawiam, jure
phucasa
 
Posty: 22
Dołączył(a): poniedziałek, 28 lut 2011, 16:43

Re: praca na wyspach

Postprzez phucasa » czwartek, 3 mar 2011, 18:47

do ............. ps doszla wiadomosć - sprawdziłem
phucasa
 
Posty: 22
Dołączył(a): poniedziałek, 28 lut 2011, 16:43

Re: praca na wyspach

Postprzez phucasa » czwartek, 3 mar 2011, 19:00

witam,troche się martwiłem bo nie mam bespośredniego emaila do niego,i nie byłem pewny jak to działa.
dzięki pozdrwiam
phucasa
 
Posty: 22
Dołączył(a): poniedziałek, 28 lut 2011, 16:43

Re: praca na wyspach

Postprzez phucasa » niedziela, 6 mar 2011, 18:42

hola todos, si es una persona que vive en tenerife ,y que puede dar me una respuesta
como se vive en tenerife???
quero vivir en tenerife ,tengo una empresa de construccion y renovacion,tengo mucha experencia,i poco dinero para 'START' si es posible ,por vavor una respuesta para mi.
saludo para todos!! interesa me una posibilidad de cociedad.
phucasa
 
Posty: 22
Dołączył(a): poniedziałek, 28 lut 2011, 16:43

Re: praca na wyspach

Postprzez mdrmedia » niedziela, 6 mar 2011, 20:11

se vive super bien pero hay que tener confianza para tener la sociedad
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: praca na wyspach

Postprzez phucasa » niedziela, 6 mar 2011, 21:07

hola, es evidente que cada sociedad es peor que propia empreza.pero tal vez alguien tiene aprovechar un posibilidades, pero tengo experiencia en el trabajo y la integridad en el trabajo. si usted tiene alguna pregunta escribir en polaco,. la empresa sociedad puede darme una buena start y todo el dinero.
poadrawiam.jurek.j.
piszmy po polsku ,czemu nie !ja chciałem napisać do ew. zainteresowanych hiszpanów,nie do polaków ,do polaków pisze po polsku i też ich serdecznie zaprszam do dialogu nt. spółki lub innych przedsięwzięć.pozdrawiam jurek.j.
to jest link do mojej firmy w polsce
http://www.ekiparemontowa24.pl/ ,taką samą chcę prowadzić na teneryfie[uda mi się
to!!!]
pewnie się kiedys spotkamy ,ale to będzie numer...napewno,ZOBACZYCIE I SIĘ ZDZIWICIE..
jestem uparty.
phucasa
 
Posty: 22
Dołączył(a): poniedziałek, 28 lut 2011, 16:43

Re: praca na wyspach

Postprzez madziunia » czwartek, 4 sie 2011, 02:37

a ja mam pytanie odnosnie pracy sezonowej ok 2,3 mcy na teneryfie,duzo czytalam na temat plantacji bananow i pomidorow ale nie mam zielonego pojecia jak dostac sie do takiej pracy :| nienawidze zimy w polsce i taka praca w misiacach zimowych bardzo by mi odpowiadala poniewaz laczyla by w sobie przyjemne z pozytecznym :) jesli orientujecie sie jakie warunki trzeba spelniac zeby wyjechac do takiego typu pracy to prosze napiszcie,czekam z niecierpliwoscia
madziunia
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek, 4 sie 2011, 02:15

Re: praca na wyspach

Postprzez mdrmedia » czwartek, 4 sie 2011, 08:58

Bylo takie biuro we Wrocławiu Dromader zajmujące sie naborem ludzi z polski do pracy w pomidorach
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: praca na wyspach

Postprzez phucasa » czwartek, 4 sie 2011, 17:56

pracowałem kiedyś przy zbiorze mandarynek i pomarańczy koło Valencji ---porażka ,niby było załatwione po koleżeńsku ale i tak nie ma co liczyć na normalne zarobki,trzeba uważać jak się rozliczają z zamieszkaniem ,ubezpieczeniem,ect.
ogólnie doradzę tak ;jeśli to sprawdzony kontakt to TAK ,jeśli z naboru przez internet lub inne -TO ODRADZAM ...
lepiej w ''domu '' siedzieć!!! wiem co piszę !

pozdrawiam i życzę powodzenia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
phucasa
 
Posty: 22
Dołączył(a): poniedziałek, 28 lut 2011, 16:43

Re: praca na wyspach

Postprzez madziunia » poniedziałek, 8 sie 2011, 21:22

mdrmedia napisał(a):Bylo takie biuro we Wrocławiu Dromader zajmujące sie naborem ludzi z polski do pracy w pomidorach

wiem o tym biurze dzwonilam tam i pytalam,ale oni wysylaja ludzi do pracy na wyspach ktorzy posiadaja tzw numer NIE,ktorego ja niestety nie mam i nie wiem jak go wyrobic :cry: a bardzo mi zalezy na takiej pracy
madziunia
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek, 4 sie 2011, 02:15


Powrót do Teneryfa - ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości