Gran Canaria

życie, praca, mieszkanie i nie tylko ...

Gran Canaria

Postprzez Agata77 » niedziela, 30 sty 2011, 11:30

Na Teneryfie byliśmy we wrześniu, to były cudowne wakacje i na pewno jeszcze nie raz tam wrócimy, teraz - jako że Egipt i tym podobne omijamy szerokim łukiem, a w lutym czy marcu chcemy jeszcze raz polecieć na wakacje - rozważamy pobyt na Gran Canarii. Czy ktoś zna równie fajne forum o Gran Canarii jak to o Teneryfie? Może ewentualnie jakieś ciekawe linki? Będę wdzięczna za pomoc.
Agata77
 
Posty: 34
Dołączył(a): poniedziałek, 9 sie 2010, 15:34

Re: Gran Canaria

Postprzez mdrmedia » niedziela, 30 sty 2011, 12:33

No ja z racji wierności tej wyspie ....... :D nic ci nie podpowiem , ale takiego forum jak to nie ma żadna wyspa turystycza ( mówię o forum polskojęzycznym ) polecam powrót na teneryfe na 2 tyg i wypad z teneryfy na 5-6 dni promem na Gran Canarie ( płynie ok 2h) i wtedy we własnym zakresie - czyli tam gdzie oczy Was poniosą ...... :D :D :D
Pozdr
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Gran Canaria

Postprzez Agata77 » niedziela, 30 sty 2011, 13:20

Tak właśnie myślałam, że ciężko będzie tutaj z pomocą :) Zgadzam się, to forum jest extra, zresztą po części sama się do tego przyczyniłam dodając mnóstwo postów. Na Teneryfę na pewno wrócimy i to nie raz, a jeśli tylko finanse pozwolą, to może na emeryturę nawet kupimy sobie jakąś nieruchomość. Przyszło nam to do głowy. Mimo wszystko mamy jeszcze kawał świata do zwiedzenia, na Teneryfie dopiero co byliśmy, a że jestem w ciąży, to tylko najbliższe 3 miesiące wchodzą w rachubę jeśli chodzi o latanie, stąd wybór padł na Kanary.
Agata77
 
Posty: 34
Dołączył(a): poniedziałek, 9 sie 2010, 15:34

Re: Gran Canaria

Postprzez mdrmedia » niedziela, 30 sty 2011, 13:23

GRATULUJE POWIĘKSZENIA RODZINY ZA NIEDŁUGO i 1000 POSTU NA FORUM !!!!!!!!!!!!
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Gran Canaria

Postprzez Agata77 » niedziela, 30 sty 2011, 13:25

A dziękuję.
I gratuluję forum :)
Za rok czy dwa na pewno wrócimy na Teneryfę z dwójką maluchów. Syn był zakochany w Siam parku, więc i jego siostra musi tam kiedyś poszaleć jak już zacznie chodzić :) Poza tym miło 2 tygodniowego pobytu ominął nas wypad na Gomerę, więc musimy nadrobić.
Agata77
 
Posty: 34
Dołączył(a): poniedziałek, 9 sie 2010, 15:34

Re: Gran Canaria

Postprzez NAta » poniedziałek, 31 sty 2011, 22:37

Agata, jakiej informacji potrzebujesz na temat Gran Canarii?
jesli chodzi o biura podrozy polecam Itake, jest monopolista na rynku wysp kanaryjskich.
jesli chodzi strefe, idealna bedzie miejscowosc Playa del Ingles,
zwiedzania jest nieco mniej na GC, nie moze sie poszczycic ani parkami typu Loroparque czy Siam Park, ani wysokosciami Teneryfy,
w zamian ma przecudne zielone dolinki gdzie wciaz uprawia sie palmy daktylowe, i produkuje Miel de Palma...
w Areucas znajdziesz destylarnie rumu, produkujaca doskonale napitki, dawniej dla piratow i zeglarzy...obecnie na potrzeby wysp.
sama stolica wyspy Las Palmas de Gran Canaria, to piekne rozlegle miasto w ktorym stary targ i slady Kolumba...mieszaja sie z poteznym nowoczesnym portem i oszalamiajacymi centrami handlowymi...

kazda z 7 wysp, to kontynent w miniaturze,. kazda jest inna i kazda piekna...
zastanow sie moze nad Lanzarote
z jej czynnymi wulkanami w gorach ognia, z jej ideallnie zachowana arhitektura, bialymi domkami, przy wybrzezu zdobionymi blekitnymi okiennicami, a glebi wyspy zielonymi...
Lanzarote to na prawde wyjatkowe miejsce,
dzieki arhitektowi Cezarowi Manrique, udalo sie nie zasmiecic wyspy nowoczesna arhitektura.
wyspa ma wlasne prawa budowlane
nie wolno na niej stawiac budynkow powyzej 2 pieter...
do tego niesamowite widoki, gorace plaze i doskonale zachowany ekosystem...
do zwiedzania ...mnostwo...ale to juz kompletnie inny temat ;)
NAta
 
Posty: 9
Dołączył(a): sobota, 29 sty 2011, 15:13

Re: Gran Canaria

Postprzez Agata77 » środa, 2 lut 2011, 18:40

Dzięki za obszerną wypowiedź. Wybieram między GC a Fuerteventurą, ale bardziej mam smaka na GC, bo jest więcej zwiedzania, może się mylę bo na żadnej z tej wysp nie byłam, ale F jest chyba bardziej naturalna, teraz z jednym dzieckiem coś niecoś da się zwiedzić. Ta druga (F) będzie doskonała jak już będzie dwójka maluchów, tam są lepsze plaże (chyba), przynajmniej tak wynika ze zdjęć. Jak się Mała urodzi to na naszych wakacjach przez 2-3 lata dominować będzie plażowanie.
Niestety przez sytuację w Egipcie dzieją się rzeczy niesłychane, jeszcze wczoraj było dużo ofert, a dziś ciężko znaleźć wycieczkę w lutym czy marcu, więszość hoteli, która mnie interesuje ma pokoje dopiero w kwietniu... Całe to "egipskie" towarzystwo najwyraźniej przerzuciło się na Kanary... No cóż, będę monitorować ofertę na bieżąco, może za 2 tygodnie coś się wyjaśni, gdyż podobno biura mają dokładać samolotów.
A pytałam o ciekawe forum nt. GC, gdyż to o Teneryfie jest super, dzięki niemu dużo się nauczyłam i dowiedziałam od strony prakcztycznej, tak zaplanowałam czas na miejscu, żeby czasu starczyło na wszystkie atrakcje.
Wśród jakich hoteli powinnam wybierać na GC?
Czy w okresie luty/marzec powinnam się upierać na hotel z podgzrewanym basenem czy niekoniecznie?
Jakie temperatury są w lutym/marcu, ale tak realnie? Bo serwisy pogodowe wskazują ok. 20 st.C, a ludzie na forach piszą o 25 nawet na przełomie grudnia i stycznia. Choć ten rok generalnie jest zimniejszy...
Słyszałam, że Playa del Inglese jest bardzo komercyjna, wolałabym chyba coś spokojniejszego, ale nie upieram się oczywiście.
Agata77
 
Posty: 34
Dołączył(a): poniedziałek, 9 sie 2010, 15:34

Re: Gran Canaria

Postprzez ADAMOS II » czwartek, 3 lut 2011, 15:52

Witaj. Wiem,że szanowny Darko admin zaraz mnie zrypie ale co mi tam -i tak go lubię. Otóż tak; na portalu Globtroter w postach dot.Teneryfy sympatycznie odpowiada niejaka Canalia-rezydentka na GC. Proszę tam spróbować. Ciekawe wypowiedzi znalazłem też na portalu o Chorwacji (sic.),W rubrykach-Jezeli nie Chorwacja to... ( CRO.PL). Pozdrawiam ps. lepiej jednak jedż na Teneryfę, tam się czuje ducha Guanczów.
ADAMOS II
 
Posty: 50
Dołączył(a): niedziela, 19 gru 2010, 22:57

Re: Gran Canaria

Postprzez NAta » piątek, 4 lut 2011, 00:24

AGATA, mysle ze wobec tego idealnym dla ciebie rozwiazanie, bedzie hotel w Puerto de Mogan,
przepiekne malownicze miejsce, kanaryjska wenecja, ale glowna jego zaleta jest specyficzny mikroklimat...
to najcieplejsze miejsce poludnia GC. cisza, spokoj, poziom komercji sredni...nawet niski,
przecudna plaza, z zawsze ciepla woda...podgrzewany basen mozesz sobie darowac.
temperatury owszem, przekraczaja 25 stopnii nawet w zimie.
pamietaj ze na wyspach wyciaga sie srednia temperatur, z polnocy i poludnia
a roznica pomiedzy czescia poludniowa a polnocna "wysokich" wysp, moze dojsc nawet do 20 stopnii
Jesli chodzi o zwiedzanie
to najciekawsza w tym temacie jest jednak Lanzarote, no i Teneryfa oczywiscie ;)
co do choteli na GC, odradzam Ci barcelo Margaritas, mimo ze jest to hotel niezlej sieci jaka jest Barcelo, ale jest dosyc stary, ciasny, architektonicznie przypomina gierkowski blok, ma maly basen i jest daleko od plazy.
podobnie Melia Tamarindos, co prawda rowniez nalezy do renomowanej sieci SolMelia, ale wymaga poteznych remontow, posiada 5*, ale stosunek cena-jakosc pozostawia wiele do zyczenia.
nie bede tu opisywac ñpo kolei wszystkich hoteli, bo moderator nam sie zaplacze,
ale jesli bedziesz miala cos konkretnego na oku, pytaj.
jesli chodzi o pozostale wyspy
na laznarote moge Ci polecic hotele sieci Barcelo oraz Mansion Nazaret 3*, ale fantastyczny rodzinny hotelik na fajnym poziomie i w ladnym polozeniu
a na Fuertewenturze, jesli chodzi o hotele, wszystkie z sieci R2 i sieci Sunrise :)
NAta
 
Posty: 9
Dołączył(a): sobota, 29 sty 2011, 15:13

Re: Gran Canaria

Postprzez tade » piątek, 4 lut 2011, 23:16

Niedaleko Puerto Mogan jest mała zatoka kąpielowa Playa Taurito. Piękne, bardzo spokojne miejsce. Najlepiej położone są dwa hotele Suite Princess i Taurito, przy samej piaszczystej, ciemnej plaży. Pomiędzy hotelami znajduje się zespół basenów. Wiem, że ostatnio w pobliżu powstało parę nowych hoteli, musiałabyś na spokojnie sprawdzić ofertę. Ostatnio dobre propozycje ma Itaka i jeszcze ciągle Neckermann i TUI. Możesz zerknąć też na hotel Amadores w Puerto Rico. Co prawda nie przy samej plaży, ale z przepięknymi widokami na ocean i doskonałą kuchnią.
tade
 
Posty: 35
Dołączył(a): sobota, 4 gru 2010, 15:49

Re: Gran Canaria

Postprzez adam_b » niedziela, 6 lut 2011, 21:40

Polecam miejscowość Puerto de Mogan i Hotel Cordial Mogan Valle. Byliśmy tam juz kilka razy i jest super !!!
Opis hotelu masz na:
http://www.neckermann.pl/Wycieczki/1356 ... Valle.html.
Więcej informacji o GC znajdziesz na:
http://www.wyspykanaryjskie24.pl/gran_canaria/.
adam_b
 
Posty: 52
Dołączył(a): niedziela, 24 paź 2010, 23:52


Powrót do Teneryfa - ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości