tylko do lipca było prawie 6 milionów turystów na kanarach

życie, praca, mieszkanie i nie tylko ...

tylko do lipca było prawie 6 milionów turystów na kanarach

Postprzez mdrmedia » piątek, 23 sie 2013, 19:20

Tylko do lipca tego roku było na wszystkich wyspach kanaryjskich prawie 6 milionów turystów, to najlepszy wynik od 2001 roku !!!
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: tylko do lipca było prawie 6 milionów turystów na kanara

Postprzez Marcin » sobota, 24 sie 2013, 14:04

No pięknie. Macie jakieś bardziej szczegółowe dane, np. z rozbiciem na poszczególne kraje/narodowości? Ile z tego to Polacy? Będzie chociaż 1%? ;)
Marcin
 
Posty: 14
Dołączył(a): piątek, 19 lip 2013, 19:41

Re: tylko do lipca było prawie 6 milionów turystów na kanara

Postprzez mdrmedia » sobota, 24 sie 2013, 14:35

w artykule nie podano dokładnych danych, na 1 miejscu Anglicy, na drugim Niemcy, na 3 kraje tzw Nordyckie, na 4 Francja, potem Rosjanie i na 6 Polacy.
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: tylko do lipca było prawie 6 milionów turystów na kanara

Postprzez Marcin » sobota, 24 sie 2013, 17:50

Zerknąłem sobie na dane z poprzednich lat i wynika z nich, że 65-70% spośród wszystkich zagranicznych turystów, to łącznie Anglicy i Niemcy, więc pewnie różnica między 2 a 3 miejscem jest już spora. A 6 miejsce Polaków zaskakująco wysokie... Nie spodziewałem się.
Marcin
 
Posty: 14
Dołączył(a): piątek, 19 lip 2013, 19:41

Re: tylko do lipca było prawie 6 milionów turystów na kanara

Postprzez mdrmedia » sobota, 24 sie 2013, 18:59

ostatnio nawet nasz prezydent Rivero wspomniał w wywiadzie TV o turystach z Polski, teraz chyba jest 8 samolotów w tygodniu
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: tylko do lipca było prawie 6 milionów turystów na kanara

Postprzez Marcin » sobota, 24 sie 2013, 19:04

Zastanawiające jest tylko dlaczego tanie linie olewają ten kierunek. Ani jednego bezpośredniego połączenia z Polski. Jak ktoś się chce bezpośrednio dostać na Kanary z Polski, to pozostają chyba tylko czartery, bo liniami regularnymi też raczej nie idzie.
Marcin
 
Posty: 14
Dołączył(a): piątek, 19 lip 2013, 19:41

Re: tylko do lipca było prawie 6 milionów turystów na kanara

Postprzez mdrmedia » sobota, 24 sie 2013, 19:09

dokładnie !!! nad tym wszyscy sie zastanawiają, trzeba było by napisać petycje do Ryanaira albo Wizaair, he he he
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: tylko do lipca było prawie 6 milionów turystów na kanara

Postprzez luki23 » niedziela, 25 sie 2013, 08:54

6 miejsce wysokie, ale podobnie jak np. w Chorwacji tak i na kanarach zlewają Polaków totalnie.. nie spotkałem restauracji z menu po Polsku, choć było w 8 innych językach, podobnie z atrakcjami turystycznymi. To jest zastanawiające.
luki23
 
Posty: 40
Dołączył(a): niedziela, 27 maja 2012, 16:24

Re: tylko do lipca było prawie 6 milionów turystów na kanara

Postprzez mdrmedia » niedziela, 25 sie 2013, 11:28

akurat kreatywnosc hiszpanów jest na poziomie "0" - wszystkie nacje południowe to leniuchy, zero kreatywnosci, dlatego Grecja ma takie problemy, zresztą te problemy mają wszystkie kraje południowej europy!!!!
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: tylko do lipca było prawie 6 milionów turystów na kanara

Postprzez Kero » środa, 18 wrz 2013, 13:38

Może niewiele ale można znaleźć restauracje polskojęzyczne, biura wycieczkowe także. Wystarczy korzystać z nich w szczególności a konkurencja zauważy w czym ma braki. Ale my Polacy niestety udajemy bardzo często światowców i próbujemy przymilać się językiem angielskim, który niestety bardzo często znamy tyle co własne plecy. Po co więc takie wygłupy? Ja nie znam żadnego obcego języka a troszkę już pojeździłem tu i tam. Wyznaję zasadę, że biznes "robiący" w usługach a taką jest turystyka powinien się bardziej starać i uczyć języków niż ja turysta. To oni chcą zarabiać na mnie a nie odwrotnie. Szanujmy sami siebie a coś zacznie się zmieniać.
Ostatnio w Szkocji w restauracji podszedł "Oryginalny" :-) Anglik-kelner i budyniuje do mnie swoje kiśle.
A ja pytam go tak: Czy może po polsku coś byś powiedział? A on tylko: Poland, ok i wywinął się na pięcie. Za chwilkę przychodzi bardzo miła uśmiechnięta rodaczka z Olsztyna. Notabene menedżerka całej knajpy. Zostaliśmy obsłużeni niemal po pańsku.
Ludzie naprawdę można, tylko nie trzeba zawsze i na każdym kroku udawać anglika kiedy się jest Polakiem. To się nigdy nie uda :-)
Kero
 


Powrót do Teneryfa - ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości