Działalność gospodarcza na wyspie.

życie, praca, mieszkanie i nie tylko ...

Działalność gospodarcza na wyspie.

Postprzez monti11 » poniedziałek, 10 cze 2013, 17:07

Witam.
Właśnie kupiłem bilet na wyspę.....sprzedając część swojego dorobku. Może nie lotniczy,ale pozwala myśleć poważnie o realizacji planów związanych z emigracją.
Mam kilka pytań związanych z prowadzeniem interesów na wyspie, choć wiem,że działa tam polskie biuro prawne i pewnie dostanę w odpowiedzi link .....i tak spróbuję.A tak na marginesie przydałby się taki skromny elementarz z tego zakresu na forum..

Kilka podstawowych pytań,których odpowiedż zadowoli pewnie wiele osób planujących związać przyszłość z kanarami....:

1. Kasa fiskalna....w jakiej branży i od jakiej kwoty...
2. Warunki sanitarne w gastronomii......dotarł na wyspy sanepid ?....bo z tego co wiem,to jedyna taka instytucja występuje w polsce..
3. Pozwolenie na działalność gospodarczą.....kto opiniuje i czego wymaga,czy wogóle jest wymagane...
4. Koszty zatrudnienia pracownika....
5. i inne sugestie związane z robieniem czegokolwiek...

Proszę o kilka zdań,które naświetlą realia tym,co niekoniecznie szukają pracy....
A nie znają języka... :oops:
Pozdrawiam serdecznie admina i forumowiczów...
A admina zapraszam do zwierzeń... ;)
monti11
 
Posty: 18
Dołączył(a): czwartek, 6 cze 2013, 15:11

Re: Działalność gospodarcza na wyspie.

Postprzez rado100 » niedziela, 16 cze 2013, 19:57

Witam.
Jeśli nie znasz języka musisz mieć tłumacza,nawet adwokata-tak jest przy kupnie nieruchomości. Możesz szukać osoby która zajmuje się takimi sprawami jeśli dobrze pamiętam jest to Gestoria...
rado100
 
Posty: 16
Dołączył(a): wtorek, 4 wrz 2012, 17:30

Re: Działalność gospodarcza na wyspie.

Postprzez mdrmedia » niedziela, 16 cze 2013, 20:09

ja jak zwykle polecam do wszystkiego MDRINVERSION.com
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife


Powrót do Teneryfa - ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron