Karnawał 2013 - prośba o kilka porad

życie, praca, mieszkanie i nie tylko ...

Karnawał 2013 - prośba o kilka porad

Postprzez tropikey » sobota, 22 gru 2012, 21:56

witajcie,

w lutym 2013 będziemy przez 2 tygodnie, 0d 12 - 26.02 na Teneryfie (nocujemy w Puerto de Santiago), no i oczywiście nie możemy odpuścić Karnawału. Tematy karnawałowe - z tego, co udało mi się odnaleźć - pojawiają się na tym forum od czasu do czasu, ale na nurtujące mnie pytania odpowiedzi nie znalazłem. Mam zatem prośbę o wsparcie...

Pierwsza sprawa - z racji odległości między Puerto de Santiago i Santa Cruz, nie damy rady przyjeżdżać do stolicy codziennie, więc musimy zrobić jakąś selekcję. Pierwsze zatem pytanie brzmi: które dni zasługują na szczególną uwagę ze względu, np. na parady, pokazy ogni sztucznych, koncerty, itp.? Będziemy mieli samochód przez cały czas, więc jesteśmy elastyczni. Dodam, że jesteśmy rodziną z 12-letnią córką, więc jej nastoletnie potrzeby też musimy brać pod uwagę ;)
Przy okazji, czy znacie jakąś stronę ze szczegółowym harmonogramem imprez karnawałowych? Nie mogę znaleźć takiego harmonogramu nawet na oficjalnej stronie karnawału (albo źle szukam...).

Druga rzecz - parkowanie. Nie mam zielonego pojęcia, gdzie najlepiej zostawić samochód w Santa Cruz (a może nawet gdzieś wcześniej), by nie tracić czasu w korkach, szukając miejsca postojowego. Może być też płatne, byle można było się tam łatwo dostać i był z niego możliwie najkrótszy sposób dotarcia do centrum wydarzeń (piechotą, transportem publicznym?). Gdy byliśmy w Santa Cruz w 2011 zostawiliśmy auto na dużym parkingu w pobliżu Auditorio, ale to nie był okres karnawału i obawiam się, że tym razem nie byłby to dobry pomysł (no, chyba że dotarlibyśmy tam, np. o 6. rano :D ).

I ostatnia chyba sprawa - które rejony miasta stanowią wyżej wymienione "centrum wydarzeń" karnawałowych? Gdzie najlepiej ustawić się, by popatrzeć na parady? Gdzie odbywają się koncerty, a gdzie pokazy sztucznych ogni?

A nie, jeszcze jedno pytanie - czy w pozostałych miejscowościach, np. na płd.-zach. wybrzeżu, też się coś dzieje "w tym temacie"?

Uff, to by było chyba na tyle. Będę wdzięczny za Wasze wskazówki.

Pozdrawiam, Bartek
tropikey.com
tropikey
nowiciusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota, 22 gru 2012, 19:47
Lokalizacja: Gdynia

Re: Karnawał 2013 - prośba o kilka porad

Postprzez mdrmedia » sobota, 22 gru 2012, 22:40

program karnawału 2013 ukaże sie zaraz po nowym roku na stronie http://www.carnavaltenerife.es, natomiast polecam to na naszym forum tu viewtopic.php?f=13&t=173 a tu najciekawsze imprezy ale ze starymi datami z roku 2012, najciekawsze imprezy co roku są te same http://www.teneryfa24.pl/teneryfa_karnawal.html
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Karnawał 2013 - prośba o kilka porad

Postprzez tropikey » niedziela, 23 gru 2012, 23:27

Dziękuję za szybką odpowiedź. A gdybym jeszcze dostał jakieś rady parkingowo-komunikacyjne, to byłbym jeszcze bardziej wdzięczny :)
Pozdrawiam, Bartek
tropikey.com
tropikey
nowiciusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota, 22 gru 2012, 19:47
Lokalizacja: Gdynia

Re: Karnawał 2013 - prośba o kilka porad

Postprzez damand11 » niedziela, 18 sie 2013, 19:19

WITAM-BARDZO MI ZALEZY NA UDZIALE W KARNAWALE 2014 NA TENERYFIE-CZY WIADOMO W JAKIM TERMINIE BEDA GLOWNE IMPREZY PRZYSZLOROCZNEJ ZABAWY-MUSZE Z DUZYM WYPRZEDZENIEM ZAPLANOWAC URLOP-BEDE WDZIECZNY ZA POMOC:) :D
damand11
nowiciusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela, 18 sie 2013, 14:26

Re: Karnawał 2013 - prośba o kilka porad

Postprzez mdrmedia » niedziela, 18 sie 2013, 19:41

największe imprezy są tuż przed postem po którym jest wielkanoc, wiec chyba 40 dni przed wielkanocą 2014, tak mniej więcej oficialnie jeszcze dat nie podano na 2014
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife


Powrót do Teneryfa - ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron