Plan podróży, proszę o porady

ciekawe miejsca teneryfy

Plan podróży, proszę o porady

Postprzez Banialuka » środa, 11 lip 2012, 12:48

Witam. We wrześniu odwiedzamy Teneryfę. W sumie 8 os. i 1 dziecko. Ustaliłem wstępny plan zwiedzania. Czasu niestety tylko 7 dni i dlatego plan trochę napięty bo chcemy też na koniec trochę odpocząć. Proszę o jakieś porady szczególnie osób które tam mieszkają lub były kilka razy ..

Dzień 1:
Lądowanie o 16 na południowym lotnisku. Odbieramy samochód z wypożyczalni ( 9 osobowy bus ) i jedziemy do Puerto de Santiago (pod gigantami) HOTEL nr1 - Aparthotel Los Dragos del Sur. Część pójdzie spać, a ja chciałbym jakoś podejść, albo podjechać na szczyt klifów. Czy jest taka możliwość ? Jeżeli nie to odpoczynek na plaży i w miasteczku.

Dzień 2:
7 rano jedziemy busem do "Masca", schodzimy w dół i wracamy do samochodu. Czy ktoś wie ile to zajmuje czasu ? Dalej jedziemy do Puerto de la Cruze przez Buenovista del Norte. Pewnie będziemy stawać na co drugim punkcie widokowym, dlatego czas przejazdu się wydłuży do 2,5 godz. Na miejscu zostawiamy rzeczy w HOTELU nr2 - Apartamentos Florida i pędzimy do loroparku. Mam nadzieję, że wejdziemy koło 14. Czy to wystarczy ?

Dzień 3:
Zostajemy w Puerto de la Cruze, ten sam hotel. O 7 rano jedziemy na teide pod kolejkę linową. Wjeżdżamy na górę. Czy na górnej stacji kolejki są jakieś szlaki co by można było pochodzić ze 2 godziny ? Następnie zjeżdżamy na dół i jedziemy do La Oratava zwiedzać, pytanie czy warto. Dalej wracamy do hotelu i na plażę, wieczorem na miasto.

Dzień 4:
7 rano wyjazd do Stolicy, ale nie autostradą tylko przez Północno-Wschodnią część wyspy. Dokładnie chcę przejechać przez góry ANAGA ( chyba tak się to pisze) Pytanie czy są tam jakieś szlaki turystyczne dla pieszych. Gdzie jechać, gdzie się tam zatrzymać ? Po górach ANAG. Jeżeli znajdziemy szlaki turystyczne to dalej jedziemy do Santa Cruze. HOTEL nr3 - Hotel Principe Paz. Jeżeli nie to zatrzymujemy się na Plaży San Andres.

Dzień 5:
O 9 rano jedziemy znowu na plażę San Andres, po 3 godzinach jedziemy na południe, oczywiście nie autostradą tylko przez Teide. Ostatni HOTEL nr4 - Iberostar Torviscas Playa w Adeje. Tam zostajemy na ostatnie 3 dni.

Co wy na to. Czy powinienem sobie coś odpuścić, czy może coś zamienić albo dodać. Aha i proszę o opinię o hotelach lub o miejscach gdzie te hotele się znajdują, szczególnie ten ostatni w którym będziemy 3 dni.
Pozdrawiam i proszę o porady.
Banialuka
 
Posty: 13
Dołączył(a): środa, 11 lip 2012, 11:57

Re: Plan podróży, proszę o porady

Postprzez mdrmedia » środa, 11 lip 2012, 15:38

na loro park trzeba minimum 3 h i po 14 to troche za późno aby wszystko zobaczyć, niektóre pokazy sa ok 13
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife


Powrót do Teneryfa - atrakcje turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron