Teide

ciekawe miejsca teneryfy

Re: Teide

Postprzez ADAMOS II » poniedziałek, 16 kwi 2012, 14:50

Spokojnie...dacie radę.. :)
Nie taki diabeł straszny.....do pokonania pieszo jest niewiele(oczywiście spokojnie aby tchu nie brakło),ale 2 godziny wystarczają na wejście i zejście plus sesja foto :)
Byłem na Teide 4 razy........a lata swoje mam i kopcę papieruchy okropnie ;)
ADAMOS II
 
Posty: 50
Dołączył(a): niedziela, 19 gru 2010, 22:57

Re: Teide

Postprzez mdrmedia » poniedziałek, 16 kwi 2012, 15:02

to masz kondycje ja bylem raz i do góry szedłem ponad 1 h ..... :D :D
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Teide

Postprzez ADAMOS II » poniedziałek, 16 kwi 2012, 20:55

mdrmedia napisał(a):to masz kondycje ja bylem raz i do góry szedłem ponad 1 h ..... :D :D

Lubię łazić po górach..... ;)
ADAMOS II
 
Posty: 50
Dołączył(a): niedziela, 19 gru 2010, 22:57

Re: Teide

Postprzez zdzisza » poniedziałek, 14 maja 2012, 19:36

Warto pamiętać, że czas na wejście na szczyt jest ograniczony. Myśleliśmy, ze skoro mamy się pojawić przy strażniku między 13 a 15 to nie ważne o której. Niestety. W zwiazku z tym, że wchodziliśmy na piechotę trochę źle wyliczylismy czas wejścia i na górze zjawiliśmy się ok. 14 - pan strażnik poinstruował nas, że mamy 1h 10min na drogę w obie strony, co po wędrówce z 2200 m npm nie było łatwe - trzeba było zaiwaniać i mało nie wyzionęliśmy ducha :D aha na górze niemiłosiernie śmierdzi siarą - nie polecam kobietom w ciąży ... ;) ale ogólnie to warto warto!
zdzisza
nowiciusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 12 kwi 2012, 09:21

Re: Teide

Postprzez Kasjan1993 » poniedziałek, 14 maja 2012, 19:39

Fajnie ze czuć siare. Czuje się bardziej moc wulkanu :D (myślę że nie zaszkodzi kilkadziesiąt minut)
Kasjan1993
 
Posty: 85
Dołączył(a): piątek, 27 sty 2012, 15:52

Re: Teide

Postprzez Travelway_pl » wtorek, 22 maja 2012, 19:45

To prawda. To miejsce wielu kolorów. Piasek jak nigdzie;)
Travelway_pl
 
Posty: 26
Dołączył(a): sobota, 14 kwi 2012, 15:06
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Teide

Postprzez anusiaaa85 » czwartek, 19 lip 2012, 18:20

mam pytanie będziemy jechać z biura na Teide czy mimo to potrzebuje pozwolenia na wjechanie???czy to już to biura załatwia???dzięki za informację!!!!
anusiaaa85
 
Posty: 42
Dołączył(a): czwartek, 28 cze 2012, 19:06

Re: Teide

Postprzez Travelway_pl » piątek, 20 lip 2012, 12:07

Nie do końca rozumiem pytanie - jeśli macie zorganizowaną wycieczkę z biura to chyba ono powinno się zająć wszystkimi formalnościami... Najłatwiej będzie jeśli zapytasz organizatora wycieczki :)
Travelway_pl
 
Posty: 26
Dołączył(a): sobota, 14 kwi 2012, 15:06
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Teide

Postprzez Liukhongsum » czwartek, 9 sie 2012, 15:40

Witam wszystkich użytkowników i miłośników Teneryfy ;)

Niebawem po raz kolejny zawitam na tą piękną wyspę z tymże na wulkan wjadę/wejdę po raz pierwszy. W zeszłym roku trafiłem na remont kolejki także próba zdobycia wulkanu zakończyła się niepowodzeniem.

Pozwolenie na wejście mam już załatwione i wydrukowane choć do wyjazdu pozostało 9 tygodni. Bilety na kolejkę zarezerwowałem na 9-11 natomiast pozwolenie na wejście na szczyt mam na 11-13. Moje pytanie jest następujące: o której godzinie/godzinach startuje kolejka na szczyt w podanym przedziale czasowym? Rozumiem, że kursów robi kilka i jak to wygląda z rezerwacjami tj. kiedy mogę się tam stawić najpóźniej żeby się jeszcze załapać na wjazd?

Na szczycie będę dokładnie 2 października. Był ktoś może w podobnym terminie na szczycie wulkanu i może powiedzieć coś o warunkach pogodowych tam panujących? Na pewno przed wyjazdem zobaczę na stronie jaką przewidują dokładnie pogodę na 2 października na szczycie, ale chciałbym już teraz czegoś się dowiedzieć.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Liukhongsum
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek, 9 sie 2012, 15:25

Re: Teide

Postprzez anusiaaa85 » czwartek, 16 sie 2012, 07:50

hej, ja jadę pod koniec września początek października, planuje wejść na sam szczyt wulkanu, moje pytanie brzmi jaka pogoda panuje wtedy na wulkanie i jak się ubrać??dziękuje za odpowiedz!!!!!!
anusiaaa85
 
Posty: 42
Dołączył(a): czwartek, 28 cze 2012, 19:06

Re: Teide

Postprzez kotu1989 » czwartek, 23 sie 2012, 16:03

A jak jest z kolejką górską??? Ponieważ zezwolenie mam załatwione, a czy bilet na wjazd kolejką mogę kupić na miejscu?? Czy muszę prędzej przez internet??
kotu1989
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek, 10 lip 2012, 06:44

Re: Teide

Postprzez Liukhongsum » czwartek, 23 sie 2012, 16:47

Jeśli chcesz być pewny, że załapiesz się na określoną godzinę to lepiej zarezerwuj (ja tak zrobiłem). Na miejscu zawsze można się zdziwić jak podjedzie kilka autobusów i braknie już miejsca dla Ciebie :).
Liukhongsum
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek, 9 sie 2012, 15:25

Re: Teide

Postprzez Liukhongsum » poniedziałek, 15 paź 2012, 09:28

Udało się wejść na szczyt Pico el Teide. Wrażenia z pewnością niezapomniane bowiem widoki fantastyczne i do tego trafiłem na świetną widoczność. Wszędobylski zapach siarki, w niektórych miejscach gorące kamienie także wulkan pełną gębą ;).

Odnośnie wjazdu kolejką to polecam godziny 9-11 max bo potem ludzi jest tak wiele, że tworzy się ogromna kolejka. Zjeżdżałem z góry ok 12 i na dole widziałem ludzi, którzy stali w kolejce, która ciągnęła się na dobre 100m także osoby stojące na końcu pewnie trochę poczekały zanim wjechały na górę.

Pogodę również miałem dobrą bo świeciło słońce i było ciepło, czasem tylko doświadczyłem zimnych podmuchów, ale wszystko na plus. Szczyt zdobyłem 2 października.
Liukhongsum
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek, 9 sie 2012, 15:25

Re: Teide

Postprzez lalus » poniedziałek, 12 lis 2012, 15:03

Witam
Jakiej temperatury mozna sie spodziewac w polowie grudnia na szczycie wulkanu ????
dzieki pozdrawiam
lalus
 
Posty: 81
Dołączył(a): czwartek, 10 mar 2011, 18:10

Re: Teide

Postprzez mila » wtorek, 27 lis 2012, 13:31

Witam,
czytałam dużo o Teide, chciałabym tam wejść, ale wcześniej wjechać kolejką i podejść mały kawałek na szczyt.
Niestety tak to jest jak się kupuje last minute i nie ma już miejsc na wejście.
Czy ten pan strażnik często tam stoi, może można się do niego ładnie uśmiechnąć i nas puści? ;)
Miał ktoś taką sytuację? :D
mila
nowiciusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek, 27 lis 2012, 09:00

Re: Teide

Postprzez mdrmedia » wtorek, 27 lis 2012, 14:36

można zaryzykować ..... wiem ze czsami niektórym sie udaje ....
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Teide

Postprzez mila » wtorek, 27 lis 2012, 17:22

Dzięki. W każdym razie na pewno spróbuję, wyjadę kolejką rano i zobaczę co dalej :)
mila
nowiciusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek, 27 lis 2012, 09:00

Re: Teide

Postprzez natalianna » czwartek, 31 sty 2013, 02:15

orientujecie sie jak jest teraz z autobusami? czytalam gdzies ze jest tylko jeden po 9ej, a ja mam wejscie miedzy 9 a 11 i troche mi nie pasuje. Auto odpada ;)
natalianna
 
Posty: 16
Dołączył(a): czwartek, 24 sty 2013, 00:48

Re: Teide

Postprzez natalianna » czwartek, 31 sty 2013, 02:20

Liukhongsum napisał(a): Bilety na kolejkę zarezerwowałem na 9-11 natomiast pozwolenie na wejście na szczyt mam na 11-13. Moje pytanie jest następujące: o której godzinie/godzinach startuje kolejka na szczyt w podanym przedziale czasowym? Rozumiem, że kursów robi kilka i jak to wygląda z rezerwacjami tj. kiedy mogę się tam stawić najpóźniej żeby się jeszcze załapać na wjazd?



jak to? to trzeba robic jakies dwie rezerwacje? na kolejke i na szczyt? ja rezerwowalam to pozwolenie na stronie tylko raz (9-11), czy cos ominelam?
natalianna
 
Posty: 16
Dołączył(a): czwartek, 24 sty 2013, 00:48

Re: Teide

Postprzez mdrmedia » czwartek, 31 sty 2013, 10:42

2 rezerwacje bo kolejka wjeżdża prawie na góre i to wszystko a potem jak ktoś chce wejść na sam szczyt (ok 1h drogi w góre) potrzebuje specjalne zezwolenie
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Teide

Postprzez natalianna » czwartek, 31 sty 2013, 21:55

http://www.reservasparquesnacionales.es ... n=2&act=+1 rezerwowalam na tej stronie, czyli gdzie moge zdobyc to drugie?
natalianna
 
Posty: 16
Dołączył(a): czwartek, 24 sty 2013, 00:48

Re: Teide

Postprzez lalus » sobota, 16 lut 2013, 08:36

Moge wrzucic video ze zjazdu kolejka z el Tide ( nagranie z grudnia 2012 ) ale nie wiem czy admin sie zgodzi
lub moze link do you tube ?
pozdro

andrzej
lalus
 
Posty: 81
Dołączył(a): czwartek, 10 mar 2011, 18:10

Re: Teide

Postprzez mdrmedia » sobota, 16 lut 2013, 11:53

daj linka do You tube
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Teide

Postprzez lalus » czwartek, 21 lut 2013, 10:06

Witam

Zjazd z wulkanu w jakosci HD zarejestrowany 18 grudnia 2012

http://www.youtube.com/watch?v=BN2OuKnm ... e=youtu.be

bylo wbrew pozorom bardzo cieplutko, wjechalismy z samiutkiego rana pierwszym wagonikiem, na szczycie tez bylismy tego dnia pierwsi I do tego sami przez dluzszy czas, widoki ze szczytu naprawde zapieraja dech w piersiach jest fantastycznie i nie do opisania to trzeba zobaczyc
mam nagrana panorama ( 360 stopni ) z nawyzszej skaly na wulkanie ( juz wyzej nie dalo sie wgramolic )
jak admin pozwoli to tez wkleje link do you tube

dzieki I pozdrawiam serdecznie
andrzej

ps film jest w stanie surowym prosto z camcordera ( nagrany panasem sd600 ) ale spoko da sie obejzec
lalus
 
Posty: 81
Dołączył(a): czwartek, 10 mar 2011, 18:10

Re: Teide

Postprzez lalus » środa, 27 lut 2013, 12:23

http://www.youtube.com/watch?v=yscuzld0 ... e=youtu.be

Link do YouTube - 360 stopni panorama ze szczytu el Tide w jakosci full HD zrobiona rano 18 grudnia 2012
Widac unoszace sie opary siarki , widok - fantazja naprawde polecam wejscie na wulkan na sam szczyt
pozdrawiam serdecznie
andrzej
lalus
 
Posty: 81
Dołączył(a): czwartek, 10 mar 2011, 18:10

Re: Teide

Postprzez luki23 » środa, 27 lut 2013, 13:08

o kurcze w końcu wiem czego nie widziałem :/... byłem na wulkanie w lipcu, ale widoczność z góry była do max 1 km :/ ... super film.. pozdrawiam
luki23
 
Posty: 40
Dołączył(a): niedziela, 27 maja 2012, 16:24

Re: Teide

Postprzez lalus » środa, 27 lut 2013, 14:37

luki23 napisał(a):o kurcze w końcu wiem czego nie widziałem :/... byłem na wulkanie w lipcu, ale widoczność z góry była do max 1 km :/ ... super film.. pozdrawiam


No to chyba dobry powod zeby wrocic ha ha
pozdro Luki
lalus
 
Posty: 81
Dołączył(a): czwartek, 10 mar 2011, 18:10

Re: Teide

Postprzez PanMisiek » piątek, 1 mar 2013, 08:13

Cześć, mam kilka pytań odnośnie wycieczki na Teide. Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedzi.
1) Czy ktoś wie ile potrzeba czasu, żeby spokojnie podjechać pod stację kolejki z El Medano?
2) Chciałbym wyjść na szczyt w tym pierwszym możliwym okienku czyli w godz 9-11. Dobrze rozumiem, że strażnicy sprawdzający pozwolenie stoją już na początku trasy, zaraz przy górnej stacji kolejki? Bo jeśli tak to kupiłbym bilety na wyjazd kolejką 9-11 i w tych samych godzinach pozwolenie. Czy w tych godz są wielkie tłumy tzn czy trzeba być dużo wcześniej przed otwarciem kolejki?
3) Czy jest "szlak" prowadzący z górnej stacji kolejki do dolnej? Ile czasu zajmuje takie zejście?
Pozdrawiam,
Łukasz
PanMisiek
 
Posty: 25
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lut 2013, 19:50

Re: Teide

Postprzez lalus » piątek, 1 mar 2013, 09:46

Z playa de las Americas wyjechalismy 7:30 jadac spokojnie bylismy przed 8:30 ( z parkingiem nie bylo problemu ) wiec przebrac sie w cos cieplejszego , kawka , kibelek , 50 euro bilety na dwoje pierwszy wagonik i jazda na gore. Na gorze po wyjsciu z budynku kolejki masz jak dobrze pamietam dwa szlaki bez pozwolenia I jeden prowadzacy na sam szczyt na ktory trza miec papier plus paszport ze soba. Jest taka mala metalowa furtka I stalo dwuch straznikow I nas akurat sprawdzili - bylismy pierwsi. wejscie z robieniem zdjec okolo 45 min mniej wiecej. Bylismy tez pierwsi z rana na szczycie co polecam wszystkim. Nikt nie przeszkadza mozna spoko zrobic fotki czy video widoki fantazja przepiekne widac sasiednie wyspy bardzo takie ostre swieze powietrze czuc dosyc mocno siarke jedynie. Tym razem bylismy 18 grudnia ub roku
Co do ubioru to spoko wystarcza buty sportowe my mielismy termo podkoszulki bluzy plus bezrekawniki plus spodnie dresowe bo wygodniej I spoko wystarcza bo zgrzejesz sie wchodzac. Wez ze soba cos do picia !!!
Co do schodzenia z wulkanu to nie wiem ale jezeli jest taka opcja to ladnych pare godzin. Zjazd wagonikiem z 10 min. zobacz wyzej linki do youtube jak chcesz
wkrotce udostepnie na YT wjazd kolejka na el Tide bo tez mam
Czyli reasumujac z el Medano masz to samo co my mielismy jezeli chodzi o czas dojazdu , bilet na kolejke nie ma ograniczen czasowych majac pozwolenie na wejscie miedzy 9 a 11 musisz byc na bramce w tym przedziale czasowym I tyle
Na koniec dodam ze zjechalismy okolo 13 I bylo mnostwo ludzi , samochodow autokarow etc jednym slowem masakra
pozdrawiam serdecznie
andrzej
lalus
 
Posty: 81
Dołączył(a): czwartek, 10 mar 2011, 18:10

Re: Teide

Postprzez PanMisiek » piątek, 1 mar 2013, 11:23

Dzięki Andrzej wiele mi się wyjaśniło dzięki Twojemu postowi. To pozostaje mi tylko wybadać jak jest z zejściem na parking, bo kurcze trochę szkoda tak wyjechać na górę, popatrzeć i już na dół kolejką. A tak schodząc na piechotę można jeszcze coś pooglądać. Jakby ktoś się jeszcze orientował w temacie to prosiłbym o informację
PanMisiek
 
Posty: 25
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lut 2013, 19:50

Re: Teide

Postprzez lalus » sobota, 2 mar 2013, 08:47

Co moge dodac to mianowicie ze jezeli planujesz zejscie do parking to zdecydowanie odpowiednie buty , nas po zejsciu tylko do kolejki bolaly palce u nog
Jazda kolejka na wulkan bez wejscia na szczyt to dla mnie pomylka nie ma sensu widoki z samego szczytu to jest to a jaka satysfakcja przy tym
Tez myslelismy o zejsciu do parkingu ale po wejsciu I zejsciu ze szczytu do gornej stacji kolejki odechcialo nam sie nawet myslec o jakimkolwiek zlazeniu z czegokolwiek
Zamiast tego zrobilismy sobie popoludniowa wycieczke z wulkanu do Santa Cruz droga TF 24 co jak najbardziej polecam , kolacyjka w Santa Cruz I powrot autostrada pozniejszym wieczorkiem w hotelu szybki prysznic I atak na najblizsze bary I cluby
pozdro
a
lalus
 
Posty: 81
Dołączył(a): czwartek, 10 mar 2011, 18:10

Re: Teide

Postprzez PanMisiek » sobota, 2 mar 2013, 10:37

Dzięki ponownie, w takim układzie też chyba zrezygnuję ze schodzenia i pomyślę nad tym gdzie wykorzystać resztę dnia
PanMisiek
 
Posty: 25
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lut 2013, 19:50

Re: Teide

Postprzez LuisS » piątek, 8 mar 2013, 21:38

Mam pytanie odnośnie dojazdu pod kolejkę. Czy z Puerto Santiago można dojechać tam autobusem? Ile zajmuje wjazd pod kolejkę i czy w ogóle DA SIĘ wjechać pod samą kolejkę, czy trzeba iść jakiś kawałek? Jak wygląda wejście na sam szczyt w końcówce marca? Trzeba mieć dobre buty, czy wystarczy mieć jakieś zwykłe adidasy? Stromo jest?
LuisS
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota, 2 mar 2013, 23:15

Re: Teide

Postprzez mdrmedia » piątek, 8 mar 2013, 22:52

odradzam jazde autobusem najlepiej wynająć auto no i jest stromo ....
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Teide

Postprzez tomitomi » niedziela, 24 mar 2013, 02:06

LuisS napisał(a):Mam pytanie odnośnie dojazdu pod kolejkę. Czy z Puerto Santiago można dojechać tam autobusem? Ile zajmuje wjazd pod kolejkę i czy w ogóle DA SIĘ wjechać pod samą kolejkę, czy trzeba iść jakiś kawałek? Jak wygląda wejście na sam szczyt w końcówce marca? Trzeba mieć dobre buty, czy wystarczy mieć jakieś zwykłe adidasy? Stromo jest?


z Puerto nie jeżdżą autobusy na Teide
tomitomi
nowiciusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa, 20 lut 2013, 11:57

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Teneryfa - atrakcje turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości