Dla tych, kto nie lubi leżeć na plaży

ciekawe miejsca teneryfy

Dla tych, kto nie lubi leżeć na plaży

Postprzez Katrin » sobota, 8 sty 2011, 15:20

Wróciłam z Teneryfy w ten poniedziałek 3.01. Wszyscy mnie pytali - po co tam jadę, skoro nie znoszę leżenia na plaży no i w ogóle niczego związanego z typowym wypoczynkiem nad morzem. Latem zawsze uciekam do swojej ulubionej Skandynawii! Ale postanowiłam raz w życiu spróbować czegoś nowego - i się nie zawiodłam!!! Jestem pod ogromnym wrażeniem od tej wyspy! Jest tam ogromna ilość ciekawych miejsc. Ale wielbiciele zwiedzania zdecydowanie muszą wybrać się na północ - na południu poza hotelami i ogromną ilością turystów raczej nie ma nic. Mieszkaliśmy w Los Realejos blisko Puerto de la Cruz w prywatnym apartamencie za 12euro/doba od osoby - absolutnie genialne miejsce! W samym Los Realejos w ogóle nie ma turystów, więc można poznać prawdziwe życie miejscowych mieszkańców. No i super lokalizacja pod względem dojazdów do najciekawszych miejsc na wyspie. Udało nam się zwiedzić w ciągu 14dni:

- Los Realejos - nieduże ładne miasto położone trochę wyżej w górach, ale nie za wysoko, całkowicie pozbawione turystów;

- Puerto de la Cruz - już więcej turystów, ale Polaków brak, ładna architektura, restauracje, sklepiki, czarne plaży;

- Loro Park - koniecznie trzeba pójść, 4 show - foki, papugi, delfiny oraz orki - są niezapomniane!

- Garachico - przepiękne stare miasteczko! Szczególnie polecam wielbicielom fotografowania - znalazłam tam masę tematów;

- Icod de los Vinos - najstarsze Smocze drzewo na wyspie, masa sklepików z degustacją win tradycyjnych;

- Cueva del Viento- jaskinia pochodzenia wulkanicznego, mająca 27tys.lat! Warto wcześniej zarezerwować wycieczkę;

- Playa de S.Marcos - ładne widoki;

- La Orotava - jedno z najpiękniejszych miast na wyspie!

- Pueblochico - zebrane tam makiety najciekawszych miejsc na wyspach, super dla dzieci, ale dorosłym też polecam!

- La Laguna - jedyne miasto na wyspie, gdzie zawsze jest zimno i bardzo często pada, ale warto tam się wybrać- jest piękne!

- Punta de Teno - zachodnia część wyspy, niezapomniane widoki!!! Niestety droga podwyższonego ryzyka! Ale u nas było ok :)

- Masca - przepiękna wioska położona wysoko w górach! Raj dla fotografa :) Odradzam niedoświadczonym kierowcom!

- Santa Cruz - stolica wyspy jest bardzo ładna. Uważam, że koniecznie musi być w programie zwiedzania;

- Playa de las Teresitas - plaża ze złotym piaskiem z Sahary, super do fotografowania! No i chyba najlepsze kąpanie;

- El Teide - wulkan oraz Park Narodowy jego otaczający, po prostu PIĘKNE!!!

- Anaga, Benijo - wschodnia część wyspy, zupełnie inna natura, tajemnicze lasy, skały, wystające z oceanu - moc natury!!!

Praktycznie codziennie zwiedzaliśmy coś nowego! Oczywiście mieliśmy wynajęte auto - bez tego się nie da.
Ceny wcale nie są wysokie. Wiele rzeczy jest tańsze, niż w Polsce! Na przykład tańsze paliwo - 95 kosztuje 86-91 centów. W ogóle milion plusów się znajdzie! Minusów raczej nie zauważyłam. No może czasami problem z drogowskazami, ale Polska pod tym względem też nie może się pochwalić.
Niewątpliwie tam wrócę!!!
Ostatnio edytowano sobota, 8 sty 2011, 18:21 przez Katrin, łącznie edytowano 1 raz
Katrin
 
Posty: 19
Dołączył(a): sobota, 11 gru 2010, 00:36

Re: Dla tych, kto nie lubi leżeć na plaży

Postprzez mdrmedia » sobota, 8 sty 2011, 16:19

Szczególne gratulacje i podziękowania za tak obszerny post !
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Dla tych, kto nie lubi leżeć na plaży

Postprzez Katrin » poniedziałek, 10 sty 2011, 15:06

A! Zapomniałam jeszcze dodać wspaniałą pięciogodzinną wycieczkę statkiem Shogun z portu San Eugenio! W programie: skały Los Gigantes, delfiny, wieloryby, obiad na statku, napoje i w ogóle super-zabawa!!! Kosztowało to nas tylko 50€ na dwie osoby! Chyba normalnie kosztuje 50€ od osoby, ale w niedziele jest druga osoba gratis - przynajmniej tak nam powiedziano. Wycieczkę kupowaliśmy u nas na północy w biurze turystycznym. Zaczynała się ona o 12, więc mieliśmy sporo czasu na dojazd.
Katrin
 
Posty: 19
Dołączył(a): sobota, 11 gru 2010, 00:36

Re: Dla tych, kto nie lubi leżeć na plaży

Postprzez Agnieszka » środa, 23 lut 2011, 12:56

Wyspa jest tak niewielka, że właściwie nie ma znaczenia, czy zatrzymasz się na północy, czy na południu- szybko można dostać się samochodem w każde miejsce. Właśnie- chyba najlepszą opcją jest wypożyczenie samochodu-paliwo tanie, no i spędza się w określonych miejscach tyle czasu, ile ma się na to ochoty.
Zgadzam się w 100%, że na Teneryfie szkoda czasu na leżenie w słońcu, jest tam tyle bajecznych miejsc do odwiedzenia, że tygodniowy pobyt to baaaardzo mało (my codziennie wychodziliśmy skoro świt i wracaliśmy późno, tylko się przespać, a i tak zobaczyliśmy tylko mały fragment tego, co wyspa ma do zaoferowania.
Agnieszka
 
Posty: 13
Dołączył(a): środa, 23 lut 2011, 12:12

Re: Dla tych, kto nie lubi leżeć na plaży

Postprzez aneta_80 » poniedziałek, 28 lut 2011, 19:31

Wszystko co czytam jest tak zachęcające, że już nie mogę doczekać się mojego wyjazdu.
aneta_80
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek, 7 sty 2011, 16:29

Re: Dla tych, kto nie lubi leżeć na plaży

Postprzez Katrin » piątek, 15 kwi 2011, 17:11

Agnieszka napisał(a):Wyspa jest tak niewielka, że właściwie nie ma znaczenia, czy zatrzymasz się na północy, czy na południu- szybko można dostać się samochodem w każde miejsce.


Tak, nie jest wielka. Ale za żadne skarby nie zatrzymam się na południu! Poza ogromną ilością hoteli nie mam tam niczego. To miejsce dla typowego wczasowicza. No i jest jednak różnica, czy dojedzie się w 20min, czy w 1h 20min. Wszystkie ładne miasta i miasteczka położone są na północy wyspy. Wschodnia część jest też bardzo ładna.

Ale to, oczywiście, moja prywatna opinia. Żeby można było ocenić moje podejście do zwiedzania: w Siam Parku nie byłam i nie wybiorę się tam za żadne skarby ;)
Katrin
 
Posty: 19
Dołączył(a): sobota, 11 gru 2010, 00:36

Re: Dla tych, kto nie lubi leżeć na plaży

Postprzez asali » wtorek, 8 lis 2011, 21:38

czesc Katrin, bardzo dziekuje za wyczerpujace i pomocne informacje, ktore mam zmaiar wykorzystac przy planowanym wyjezdzie na Teneryfe w nastepnym miejscu, wprawdzie moj wyjazd bedzie troche krotszy ale z Twojego programu wybiore interesujace mnie miejsca a zwlaszcza te ktore sa rajem dla fotografa ( fotografia to moje hobby).

Mam goraca prosbe o podanie ewentualnych namiarow na apartamelnty w Los Realejos, poszukuje noclegow i mam trudnosci ze znalezieniem czegos na północy. Jeszcze jedna sprawa - znasz warta polecenie wypozyczalnie samochodow bo tez teraz przerabiam ten temat. Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz
asali
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 8 lis 2011, 21:30

Re: Dla tych, kto nie lubi leżeć na plaży

Postprzez mdrmedia » wtorek, 8 lis 2011, 21:41

co do wypożyczalni aut jest tu na forum sporo cennych informacji, co do apartamentów to fakt nie jest łatwo bo to północ wyspy i tam tego typu apartamentów nie ma za wiele polecam Aparthotel Los Roques - http://www.tripadvisor.es/Hotel_Review- ... lands.html
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife


Powrót do Teneryfa - atrakcje turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron